Центр одразу трьох світових релігій : християнства, ісламу та іудаїзму. Місто, історія якого налічує більше 3700 років. 86 разів його захоплювали, 36 разів знищували і щоразу Єрусалим, неначе фенікс з попелу, відрожувався та загорався з новою силою. Туристам тут справді є на що подивитися. А втім, віряни їдуть до Єрусалиму не в пошуках туристичних атракцій.
В Єрусалимі кількість пам`яток архітектури вражає. На квадратний кілометр тут їх доводиться напевно більше, ніж у будь-якому іншому місті світу. Центр трьох світових релігій: християнства, ісламу та іудаїзму. Тож не дивно, чому Єрусалим здавна такий популярний серед подорожуючих.
А втім, паломники приїжджають до Єрусалиму не задля відвідання туристичних атракцій. Віряни з усієї Земної кулі купують квитки сюди, аби пройти шляхом Христа, розділити з ним смуток та смирення останніх годин життя, біль його страждання, а також радість і благодать воскресіння.
«… І хоча Господня милість така сама доступна у Храмі Гробу Господнього, як і у Вашій місцевій капличці, відвідини Єрусалиму – по-особливому значуща подія в житті кожного християнина, хто отримав нагоду побувати там.»
Миряни приїжджають до Єрусалиму, бо прагнуть відшукати відповіді, знайти спокій, себе та Бога. І хоча Господня милість така сама доступна у Храмі Гробу Господнього, як і у Вашій місцевій капличці, відвідини Єрусалиму – по-особливому значуща подія в житті кожного християнина, хто отримав нагоду побувати там.
Потрапивши у все це різномаїття багатовікових пам`яток, надбань та вражаючих споруд, мирянам часто буває складно не загубитися та не втратити істинного призначення приїзду. Тому Дивенсвіт публікує ТОП-місць, які християнину варто відвідати в Єрусалимі.
Сад Гетсиманський
(Мт 26: 36-38)
«…Тоді Ісус приходить з ними на місце, зване Гетсиманія, і каже до учнів: “Посидьте тут, поки піду та помолюся там.”
І взяв Петра з собою і двох синів Заведея, і почав скорбіти та тужити.
Тоді сказав їм: “Смуток у мене на душі – аж до смерти! Зостаньтеся тут і чувайте зо мною.”
Сад Гетсиманський – це місце, де Ісус дізнався про зраду Юди та близьку смерть. Із цього місця розпочинається останній шлях Христа.
Тут і ми, миряни, маємо нагоду розпочати нашу подорож; побачити те, що бачив Ісус, піти тією дорогою, що нею ходив Бог.
Побути наодинці та одночасно із Христом. Подякувати. Помолитися. Попросити.
Viа dolorosa – шлях на Голгофу
Милозвучна назва вулиці, що стала чи не найпоширенішою у світі метафорою, є водночас носієм всього смутку християнського світу. Віа долороса – це вулиця, якою Христос покірно йшов на погибель. Тут, у серці Єрусалиму, здається ніби смертельна ціна спокути людських гріхів і досі витає в повітрі.
Тут ми можемо розділити з Христом його останню молитву, його жалобу та турботу про нас, грішних.
Храм Гробу Господнього
Останнє Ісусове пристанище. Тут здається, що всі відповіді, котрі так довго шукав, знайдено. Хоча ні – тут стає зрозуміло, що всі відповіді, котрі так довго шукав, насправді непотрібні. Тут є тільки ти та Бог. І більше нічого не має змісту.
Відчуття, котре неминуче переживають віряни, потрапивши до
Єрусалиму, не порівняти ні з чим. Ці емоції – те, заради чого мільйони сердець по всьому світу прагнуть сюди потрапити.
Бо Єрусалим – це не тільки місто страждань та смерті Христа, Єрусалим – це місто Його Воскресіння та звільнення людства від гріха.
Підготувала Ірина Яремчук